Program Drewno Dekoracyjne

  • 08.06.2022, 09:13
  • gabrysia
Program Drewno Dekoracyjne
Program DREWNO DEKORACYJNE to 8 oryginalnych produktów estońskiej linii Woodmood oraz kilkanaście produktów termowanych lub malowanych maszynowo z asortymentu Puidukoda Polska.

Drewno - produkt naturalny i ekologiczny, w połączeniu z proponowanymi kolorami pozwoli stworzyć niepowtarzalny klimat w wystroju. Nada charakter i ociepli każde wnętrze. Odpowiednio dobrany materiał pozwoli stworzyć szereg styli: skandynawski, boho, industrialny, retro, marynistyczny, czy też po prostu klasyczny. Produkty dedykowane zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz.

 

Boazerie

Profile drewniane malowane maszynowo, z postarzaną i rustykalną powierzchnią, odpowiednie do użytku wewnętrznego. Mogą być montowane zarówno w pionie, jak i poziomo, tworząc efekt shabby chic. Powierzchnia dekoracyjna, łatwa do czyszczenia.

 

Dragon

Strukturalna okładzina drewniana DRAGON, inspirowana tradycyjną japońską techniką wypalania drewna. Może być montowana zarówno w pionie, jak i w poziomie. Dragon został stworzony przy użyciu nowoczesnej technologii pozwalającej na uzyskanie okładzin drewnianych z efektem zwęglenia o naturalnym wyglądzie i gwarantowanej trwałości wykończenia powierzchni w porównaniu z drewnem palonym.

 

Podłogi

Dekoracyjna, strukturalna podłoga drewniana ARKTIK, lakierowana przemysłowo w dwóch kolorach - jasnoszarym Limestone i ciemnobrązowym Basalt. Strukturalny wzór tworzy zużyty wygląd, jest wykonany specjalną techniką i pokryty 2 warstwami farby, dzięki czemu powierzchnia jest trwała. Podłogi ARKTIK mają naturalny, zużyty wygląd, co tworzy niepowtarzalny klimat wnętrza.

 

Termodrewno/drewno do łazienek

Termowanie, zwane również wygrzewaniem, polega na modyfikowaniu drewna pod wpływem wysokiej temperatury oraz pary wodnej, w wyniku czego powstaje materiał o zmienionych, nowych właściwościach. W drewnie dochodzi do skarmelizowania cukrów, dzięki czemu uzyskuje ono charakterystyczną ciemną barwę, zbliżoną wyglądem do egzotycznych gatunków drewna. Proces termowania prowadzi również do zredukowania pochłaniania wody, dzięki czemu ograniczony zostaje rozwój grzybów i bakterii. Wzrasta także stabilność wymiarowa.

Dzięki swoim właściwościom drewno termowane jest niezastąpione przy aplikacjach zewnętrznych: tarasy, obudowy basenów, elewacje budynków, okna, drzwi, meble ogrodowe. Doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o zmiennej wilgotności, takich jak kuchnie czy łazienki.

 

Malowanie maszynowe

Puidukoda Polska realizuje indywidualne zamówienia na produkty malowane maszynowo. Nasze składy wyposażone zostały w maszyny Ceetec A250 do gruntowania i malowania powierzchniowego. Dzięki wykorzystaniu wewnątrz maszyny wałków obrotowych z odpowiednio dobranymi do materiału szczotkami farba zostaje nałożona równomiernie na całej powierzchni deski, gwarantując wysokojakościowe pokrycie produktu.

Pierwsza operacja polega na 4-stronnym nałożeniu podkładu zawierającego środek chroniący przed grzybami oraz owadami. Kolejną operacją jest nałożenie pierwszej warstwy farby nawierzchniowej, a po wysuszeniu powierzchni nałożenie drugiej warstwy farby. Ostatnią operacją jest pakowanie materiału w folię zabezpieczającą.

Powłoki dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych.

Puidukoda Polska realizuje również indywidualne zamówienia na produkty zabezpieczone środkami ochrony ogniochronnej drewna NT DECO w Klasyfikacja ogniowa nierozprzestrzeniania ognia (NRO).

 

Materiały wykończeniowe

Zabezpieczenie krawędzi oraz właściwe wykończenie to niezwykle ważny proces, który wpływa na ostateczny wygląd projektu. Oferujemy kątowniki, opaski i listwy w wielu wymiarach jak również cokoły i ćwierćwałki świerkowe.

PUIDUKODA POLSKA

Skład Lublin
Dominów 163
20-388 Lublin
Tel. (gmina Głusk)
(+48) 723 850 333
[email protected]


Skład Lublin Oddział Zamość
ul. Świętego Piątka 88
22-400 Zamość
Tel. (+48) 667 694 323
[email protected] 

 

www.drewnoestonskie.pl

www.drewnodekoracyjne.pl

 

html_gabrysia

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe