Budowa domu na solidnym fundamencie - foto

  • 31.05.2021, 10:08 (aktualizacja 31.05.2021, 11:05)
Budowa domu na solidnym fundamencie - foto
Budowa domu na lata wymaga przygotowania solidnych fundamentów. Ponieważ to one przenoszą ciężar budynków na grunt, w istotny sposób decydują o trwałości konstrukcji.

1. Fundamenty monolityczne betonowe to najpopularniejsza metoda wykonywania fundamentów. Nic w tym dziwnego. Jeżeli wykonamy je bez błędów, będą najbardziej trwałą podstawą domu, jaką możemy zastosować.

2. Bloczki betonowe skutecznie wyparły z użycia cegłę pełną, którą niegdyś powszechnie stosowano do budowy ścian fundamentowych.

3. Aby zabezpieczyć budynek przed utratą ciepła przez fundamenty, zabezpiecza się je materiałem termoizolacyjnym i izolacją przeciwwilgociową.

4. Hydroizolacja pionowa chroni fundamenty przed działaniem wilgoci zawartej w gruncie, która mogłaby spowodować korozję fundamentów i tym samym zagrozić stabilności i trwałości budynku.

5. Hydroizolacja pozioma to zabezpieczenie ścian przed wilgocią, która może przedostać się do fundamentów i ścian fundamentowych z podłoża i wędrować w górę muru.

6. Wykonując fundamenty i przygotowując wylewkę pod podłogi na gruncie, trzeba wykonać przepusty pod instalacje wod-kan i odpowiednio je zabezpieczyć przed uszkodzeniami w trakcie prac budowlanych.

7. Ściany w technologii dwuwarstwowej wzmacnia się słupami żelbetowymi. Ich zbrojenie najlepiej wykonać przed wylaniem fundamentów, to wzmocni ich osadzenie i umożliwi lepsze przenoszenie obciążeń ze ścian na fundamenty.

EA

Foto: Redakcja

 

 

html_html_44

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe