Ceny materiałów budowlanych – skąd te podwyżki?

  • 26.05.2021, 12:48
Ceny materiałów budowlanych – skąd te podwyżki?
Materiały budowlane drożeją od początku roku i końce tych podwyżek nie widać. Najpierw drożeć zaczął styropian, a potem było już z górki…

Ceny styropianu wzrosły tak bardzo, że niejeden inwestor zaczyna martwić się o realizację zaplanowanych prac dociepleniowych. W jeszcze większym kłopocie są budujący dom, bo podwyżki cen dotykają praktycznie wszystkich materiałów budowlanych. Początkowo podwyżkom nikt się nie dziwił i nie zwracał na to specjalnej uwagi. Wiadomo, nowy rok to zazwyczaj nowe ceny na większość produktów i materiałów dostępnych na rynku. Jednak potem coś dziwnego zaczęło się dziać ze styropianem. W lutym styropian podrożał ponownie, o kolejne 6%, a w marcu zanotował kilka kolejnych podwyżek. Co gorsza drożeć zaczęły inne materiały budowlane. Jak informuje PSB, które śledzi ich ceny w interwałach miesięcznych, w  okresie od stycznia do lutego br. w  porównaniu do analogicznego okresu 2020 r. ceny wzrosły w siedemnastu grupach towarowych, a spadły tylko w dwóch.

Od czasu cytowanego notowania ceny materiałów budowlanych nadal rosną. Przyczyną wzrostu cen na materiały budowlane jest między innymi boom budowlany, którego nie powstrzymała nawet pandemia. Deweloperzy masowo stawiają tak bloki, jak i szeregowce, a także domki wolnostojące. Mimo obostrzeń kredytowych, tempo budowy domów przyspieszyli także inwestorzy indywidualni.

 

Więcej informacji...

html_html_44

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe