Fotowoltaika dla domu

  • 01.10.2020, 10:54 (aktualizacja 02.11.2020, 13:22)
Fotowoltaika dla domu
Produkcja prądu na bieżące potrzeby swojego domu jest dziś w zasięgu ręki każdego, kto zdecyduje się na inwestycję w panele fotowoltaiczne. To rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale także przyszłościowe – szacuje się, że w najbliższych latach udział odnawialnych źródeł energii (OZE) w bilansie energetycznym Polski będzie sukcesywnie rósł. To dobra wiadomość nie tylko dla ekologów, ale przede wszystkim dla domowych budżetów wielu Polaków, którzy dzięki fotowoltaice mogą znacząco zmniejszyć wysokość rachunków za prąd.

Własna elektrownia słoneczna

Domowa instalacja PV przetwarza promieniowanie słoneczne na energię elektryczną, którą można wykorzystać do zasilania dowolnego typu urządzeń domowych, tym samym generując spore oszczędności w płatnościach za prąd. Instalacja fotowoltaiczna najnowszej generacji to realne oszczędności i zwiększona niezależność od nieuniknionych w niedalekiej przyszłości podwyżek cen prądu.
 

Otrzymaj ulgę termomodernizacyjną

Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem z ulgi termomodernizacyjnej mogą skorzystać właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych, którzy ponieśli wydatki związane z realizacją inwestycji termomodernizacyjnych. Wydatki na termomodernizację domu jednorodzinnego poniesione w danym roku podatkowym odlicza się od podstawy opodatkowania, a maksymalna kwota odliczenia wynosi aż 53 tys. zł. To doskonały powód, by zdecydować się na fotowoltaikę dla domu jak najszybciej!
 

Fotowoltaika to inwestycja na lata

Inwestycja w mikroinstalację fotowoltaiczną może wydawać się niemałym wydatkiem dla domowego budżetu, warto jednak pamiętać, że z każdym kolejnym rokiem instalacja pracuje na siebie, by po 5-8 latach zwrócić się w całości. Warto też pamiętać, że właściwie dobrane panele słoneczne na dachu będą produkowały energię elektryczną za darmo, optymalnie pokrywając zapotrzebowanie energetyczne. Pozwoli to uniezależnić każdy dom posiadający instalację fotowoltaiczną od podwyżek cen prądu w przyszłości.
 

Zyskaj dotację 5000zł - “Mój Prąd”

Rządowy program „Mój Prąd” został ogłoszony 23 lipca 2019 roku i będzie realizowany do 2025 roku, a jego podstawowym zadaniem jest zwiększenie atrakcyjności inwestowania w instalacje fotowoltaiczne dla osób fizycznych. Jego budżet to 1 000 000 tys. zł. Zgodnie z założeniami programu możliwe jest uzyskanie dotacji na instalacje fotowoltaiczne (m.in. ogniwa, inwertery, niezbędne okablowanie i montaż) o mocy od 2 kWp do 10 kWp. Maksymalna wysokość dotacji wynosi do 50% kosztów kwalifikowanych danej inwestycji. Biorąc pod uwagę obecne ceny fotowoltaiki, w większości przypadków uzyskane dofinansowanie wyniesie 5000 zł.


Bezobsługowość instalacji

Po prawidłowym montażu i podłączeniu do sieci energetycznej instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie bezobsługowa: nie ma w niej ruchomych części mechanicznych ani nie trzeba w żaden sposób nadzorować jej działania. Jedynym obowiązkiem właściciela instalacji PV jest sprawdzenie od czasu do czasu, czy ogniwa nie uległy zabrudzeniu. Panele na dachu czyszczą się same dzięki opadom atmosferycznym (deszcz), natomiast w przypadku instalacji naziemnych można bez problemu oczyścić je na własną rękę, ale nie jest to konieczne.
 

Zacznij oszczędzać już dziś

Produkuj prąd na bieżące potrzeby, nadwyżki magazynuj w sieci energetycznej i odbieraj po zachodzie słońca! Teraz jeszcze taniej dzięki uldze podatkowej!

 

 

 

Centrala w Lublinie:

Adres: ul. Willowa 18, 20-819 Lublin

Telefon: 535 070 770

Kontakt w sprawie dotacji "Mój Prąd": 508 790 982

E-mail: [email protected]

www.syntezaoze.pl

 

html_html_3

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe