Grille budowane do ogrodu

  • 22.07.2020, 11:33 (aktualizacja 22.07.2020, 12:21)
Grille budowane do ogrodu
Jeśli mamy miejsce warto pomyśleć w ogrodzie o bardziej rozbudowanej bryle, która będzie komponowała się z budynkiem i otoczeniem. Może to być zarówno murowany grill jak i większe urządzenie zawierające w sobie dodatkowe urządzenia jak piec chlebowy, kuchnia letnia czy wędzarka.

Jeśli mamy miejsce warto pomyśleć w ogrodzie o bardziej rozbudowanej bryle, która będzie komponowała się z budynkiem i otoczeniem. Może to być zarówno murowany grill jak i większe urządzenie zawierające w sobie dodatkowe urządzenia jak piec chlebowy, kuchnia letnia czy wędzarka. Zainspiruj się  na przykładzie kilku realizacji wykonanych w Polsce.

 

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „G-W” Tomasz Kiszka

Piękno ponad 200-letniej cegły rozbiórkowej zostało wykorzystane w projekcie całorocznej kuchni ogrodowej w której znajdziemy pełny wachlarz urządzeń: grill, wędzarkę, piec chlebowy, płytę na fajerki, piekarnik a nawet kominek.  Wzbogacenie zabudowy o zlew i blaty robocze oraz doprowadzenie prądu do oświetlenia zwiększa jej funkcjonalność.  Niezwykłych rozmiarów realizacja do budowy której wykorzystano 8 000 cegieł zachwyca. Warto też wspomnieć, że z boku kompleksu powstała toaleta i drewutnia a pod spodem kompleksu piwnica. Całość altany w deszczowe bądź śnieżne dni może zostać zamknięta automatycznie opuszczanymi roletami.


 

Kominki Popowczak

Grill tarasowy wykonany z elementów betonowych, szamotowych oraz cegły. Z zewnątrz obłożony płytką imitującą starą cegłę.


ZDUNAR Dawid Kozar

Podkreślony cokół i część pod gzymsem nadają charakteru całej budowli, a łuk na górze i szlifowane elementy dodają smukłości, bo bryła ma aż 430 cm długości. Specjalnie wybudowane postumenty będą podstawą do drewnianych pali, nad którymi będzie całe zadaszenie wykonane u stolarza. Kompleks ogrodowy posiada w swojej zabudowie kuchnie letnią z piekarnikiem, grill gazowy, wędzarnie z osobnym paleniskiem, którego kanał dodatkowo został wydłużony do 150 by wędzić nieco chłodniejszym dymem, a pod wędzarnią schowek na butle gazową do grilla. Do całości jest jeden komin, który ma wewnątrz dwa osobne przewody, by można było niezależnie korzystać z wędzarni i kuchni.


Więcej realizacji ogrodowych znajdziesz na kominki.org.

html_html_24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe