Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 czerwca 2026 01:13

Izolowany system kominowy JEREMIAS DW-ECO 2.0 w nowej odsłonie – zwiększona statyka i nowoczesna estetyka

Izolowane systemy kominowe ze stali nierdzewnej cieszą się rosnącą popularnością ze względu na swoją trwałość, odporność na korozję oraz łatwość montażu. Muszą one sprostać rosnącym wymaganiom stawianym przez współpracujące z nimi nowoczesne urządzenia grzewcze oraz spełniać wymagania budowlane.
Izolowany system kominowy JEREMIAS DW-ECO 2.0 w nowej odsłonie – zwiększona statyka i nowoczesna estetyka
kominy stalowe firmy Jeremias to doskonała propozycja dla wspólczesnego domu

Aby zapewnić większą trwałość, bezpieczeństwo i estetykę nieustannie rozwijamy więc i udoskonalamy nasze rozwiązania systemowe. Doskonałym przykładem wdrożenia przez nas innowacyjnych rozwiązań jest izolowany system kominowy Jeremias DW-ECO 2.0, w którym to wprowadziliśmy istotne ulepszenia poprawiające statykę zarówno systemu, jak i komina.

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziesz w dziale: Kominy i wentylacja do kominka

Dzięki zastosowaniu(w opcji) opaski statycznej zapewniającej większą stabilność system DW-ECO 2.0 oferuje więcej możliwości montażowych w porównaniu ze standardowymi kominami stalowymi. Ma to szczególne znaczenie w przypadku odprowadzania spalin z urządzeń opalanych paliwami stałymi, ponieważ istotna jest wówczas wysokość komina (naturalny ciąg kominowy). Zastosowanie opaski statycznej Jeremias (DWECO989S) umożliwia budowanie wolnego odcinka komina do 6 metrów ponad ostatnie mocowanie. 

Drugim istotnym udoskonaleniem jest nowa wyczystka (205-DWETN2942) – element umożliwiający kontrolę i czyszczenie przewodu kominowego. W nowej odsłonie systemu wyczystka wyróżnia się ona:

  • lepszą szczelnością, co minimalizuje ryzyko przedostawania się sadzy na zewnątrz komina:
  • nowoczesnym designem, który sprawia, że komin prezentuje się elegancko zarówno wewnątrz, jak i na elewacji budynku,
  • łatwiejszym dostępem do wnętrza komina, co ułatwia jego konserwację i czyszczenie.

 

izolowany-system-kominkowy

Dzięki nowoczesnej wyczystce użytkownicy mogą łatwiej dbać o stan przewodu kominowego, co przekłada się na jego dłuższą żywotność i lepszą efektywność odprowadzania spalin.

Nowoczesny izolowany system kominowy ze stali nierdzewnej Jeremias DW-ECO 2.0 to rozwiązanie, które łączy w sobie trwałość, bezpieczeństwo i nowoczesny design. Dzięki zastosowanym innowacjom komin nie tylko działa skuteczniej i rozszerza możliwość adaptacji systemu do architektury budynku – dzięki zwiększonej sztywność odcinków pionowych, ale też doskonale komponuje się z bryłą budynku. Wybór systemu DW-ECO 2.0 od Jeremias to inwestycja w komfort, niezawodność i bezpieczeństwo, które będą trwać przez długie lata.

Jeremias Sp. z o.o.
ul. Kokoszki 6, Gniezno
www.jeremias.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Asia Treść komentarza: Bardzo dobrze opisany temat – szczególnie podoba mi się zwrócenie uwagi na podlewanie i drenaż, bo to najczęstszy błąd przy uprawie hortensji w donicach. Wiele osób podlewa „na zapas”, a tymczasem podłoże powinno być stale lekko wilgotne, ale nie mokre, bo inaczej łatwo o gnicie korzeni Fajnie też, że poruszyliście temat zimowania – mało kto wie, że hortensje potrzebują okresu spoczynku w chłodnym miejscu, żeby dobrze zakwitnąć w kolejnym sezonie Od siebie dodam, że jeśli ktoś chce uprawiać hortensję nie tylko na balkonie czy tarasie, ale też we wnętrzu, to warto sprawdzić ten poradnik: 👉 https://twojdomowy.pl/hortensja-w-domu/ Dobrze uzupełni Data dodania komentarza: 4.04.2026, 15:54 Źródło komentarza: Hortensja – uprawa i pielęgnacja krzewów w doniczce Autor komentarza: zecia Treść komentarza: Kocioł na pellet i drewno to praktyczne rozwiązanie dla otwartych na opcje. Drewno jest ekonomiczne, szczególnie własne, a pellet wygodny – automatyczne spalanie, jak w Ogniwo Duo, oszczędza czas. Efektywność powyżej 87% i niska emisja to zalety, jeśli opał jest suchy i system zoptymalizowany. Inwestycja (od 12 tys. zł) zwraca się z dotacjami i tańszym ogrzewaniem. Potrzebna jest jednak przestrzeń na paliwo i trochę pracy – załadunek drewna, czyszczenie. To dobra propozycja dla tych, co łączą ekologię z budżetem, ale wymaga planowania i konserwacji. Dla osób z dostępem do drewna i cierpliwością to sensowny wybór, który daje ciepło i niezależność energetyczną. https://www.nowin.pl/2025/03/23/kociol-dwupaliwowy-czy-jednopaliwowy-porownanie-systemow-grzewczych-dla-domu/ Data dodania komentarza: 23.03.2025, 12:39 Źródło komentarza: Kocioł na drewno czy kocioł na pellet? Autor komentarza: Jarominski Treść komentarza: To jest super sprawa. Szybko się kładzie. Nawet samemu. Mam w domu własnie te płytki i sam kładłem. Genialnie proste. Myślałem, że nie dam rady a tu poszło bez problemu. Fajnie to wymyślili. Data dodania komentarza: 12.07.2021, 19:50 Źródło komentarza: Elastyczny klinkier ELABRICK – niezwykła okładzina fasad   Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Dobrze opisany artykuł. W moim przypadku sprawdziła się firma TS-Koncept budowa domów Lublin Data dodania komentarza: 4.02.2021, 11:56 Źródło komentarza: Prawidłowy montaż kominów systemowych Autor komentarza: Piotrek W. Treść komentarza: Osobiście jestem zdecydowanym zwolennikiem pokryć dachowych z blachy. Dobra blachodachówka wyglądem nie odbiega od tradycyjnej dachówki, a co do spraw technicznych - sam mam blachodachówkę od kilku długich lat (z firmy Regamet) i nic, w sensie ani rdza, ani przeciekanie czy jakiekolwiek inne problemy się z nią nie dzieją. I wydaje mi się, że nie jestem tu wyjątkiem. A że warto co jakiś czas poddawać taki dach renowacji? To inna sprawa, ale i nie jakiś wielki problem. Data dodania komentarza: 30.07.2020, 17:36 Źródło komentarza: Jak zabezpieczyć dach przed rdzą