Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 kwietnia 2024 00:15

AiC POLECA: Rolety zewnętrzne w domu inteligentnym

Wybór rolety zewnętrznej nie ogranicza się do jej rodzaju. Bardzo ważnym czynnikiem jest także sposób sterowania tym urządzeniem. Coraz częściej inwestorzy decydują się na rozwiązania umożliwiające zdalną kontrolę rolet, który umożliwi włączenie ich do systemu domu inteligentnego.
AiC POLECA: Rolety zewnętrzne w domu inteligentnym

Wybierając roletę zewnętrzną, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na jej cechy zewnętrzne. Jej wygląd wizualny jest ważny, bo decyduje o estetyce elewacji. Gdy zaczniemy uwzględniać funkcjonalność urządzenia, na znaczeniu zyskują parametry techniczne rolety i sposób jej obsługi. Możliwość sterowania przesłonami okiennymi to istotny element instalacji typu Smart Dom, czyli domu inteligentnego. Osobom poszukującym rozwiązań uniwersalnych i niezawodnych firma AiC poleca system zarządzania roletami zewnętrznymi za pomocą centrali TaHoma produkowanej przez Somfy.

 

Dlaczego TaHoma?

Bo to rozwiązanie, które umożliwia sprawowanie kontroli nad całym domem jednym przyciskiem z dowolnego miejsca na świecie. Centrala to mózg instalacji inteligentnej, który zarządza takimi urządzeniami, jak:

  • rolety zewnętrzne,

  • żaluzje, zasłony,

  • markizy,

  • bramy,

  • drzwi wejściowe,

  • drzwi garażowe.

 

sterowanie roletami zewnętrznymiW dodatku użytkownik może komunikować się z centralą, korzystając z dowolnego komputera, telefonu bądź tabletu. Może też sam dowolnie konfigurować pracę systemu, określając konkretne jego ustawienia. Zgodnie z nimi TaHoma roletami na przykład może sterować w zależności od stopnia nasłonecznienia poszczególnych okien czy temperatury otoczenia. Centrala może współpracować także z czujnikami zmierzchu i ruchu. Może także włączać i wyłączać wybrane urządzenia o zadanych przez nas godzinach.

Takich scenariuszy działania systemu może być kilka. Możemy określić scenariusz włączania/wyłączania urządzeń podłączonych do centrali na przykład na pobyt w pracy, wyjazd na urlop, tryb nocny czy weekend. Różnorodność scenariuszy umożliwia nam także zapisanie symulacji obecności domowników podczas dłuższych wyjazdów, kontrolę temperatury w domu i zużycia energii elektrycznej.

 

Jak to działa?

Z jednej strony TaHoma komunikuje się drogą radiową ze wszystkimi urządzeniami io-homecontrol i RTS zainstalowanymi w domu i jego otoczeniu. Io-homecontrol to system zdalnego sterowania firmy Somfy, który zapewnia łączność dwukierunkową pomiędzy centralą a podległymi jej urządzeniami. RTS zaś to technologia stosowana do komunikacji radiowej pomiędzy urządzeniami, także firmy Somfy.

Z drugiej strony TaHoma podłączona jest do routera internetowego, dzięki czemu nawiązuje kontakt z bezpiecznym serwerem, do którego użytkownik ma dostęp z dowolnego miejsca na świecie. Polecenia przesyłane przez użytkownika za pośrednictwem tego serwera z telefonu, laptopa itp. odbiera TaHoma i przesyła je odpowiednim urządzeniom, które wykonuje nasze polecenie. Wtedy centrala wysyła do nas informację zwrotną, potwierdzającą wykonanie zadania. I.. gotowe!

 

21-040 Świdnik , ul Sosnowa 3

Tel.: 81 532 18 82; mobile: 512 273 666

mail: [email protected]; aic@go3pl; [email protected]

www.aic.lublin.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze