Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 11:46

Fotowoltaika dla firm

Ceny prądu dla firm w ostatnich latach stale rosną, a prognozy na najbliższą przyszłość nie są pod tym względem optymistyczne dla przedsiębiorców. Przewiduje się, że kolejne spore podwyżki nastąpią już w 2020 roku. Inwestycja we własną instalację fotowoltaiczną jest w tej sytuacji nie tylko metodą na obniżenie rachunków za energię elektryczną w firmie, ale również długofalową lokatą kapitału, który ma niezwykle korzystną stopę zwrotu. Fotowoltaika to dla firm także doskonały sposób na zwiększenie konkurencyjności dzięki postawieniu na przyjazne dla środowiska źródło energii.
Fotowoltaika dla firm

Niezależność energetyczna

Przedsiębiorstwa muszą niejednokrotnie borykać się z problemem ograniczenia w zakresie poboru energii, co wynika z dużego obciążenia sieci energetycznej. Dzieje się to zwłaszcza latem. Posiadanie własnego systemu fotowoltaicznego pozwala przedsiębiorstwom skutecznie ominąć tego typu ograniczenia, a jednocześnie zwiększa niezależność firmy od dostawców energii i podwyżek cen, które nie są kontrolowane przez URE. Korzystne zmiany w obowiązującym prawie zwiększają zyski z wdrożenia fotowoltaiki w firmie.

 

Najszybciej zwracająca się inwestycja na rynku!

Dostępna od stycznia 2019 roku ulga termomodernizacyjna obejmuje także przedsiębiorców-podatników PIT, o ile instalacja fotowoltaiczna jest montowana na jednorodzinnym budynku mieszkalnym, którego dany przedsiębiorca jest właścicielem lub współwłaścicielem. Dodatkową korzyścią, która znacząco zwiększa opłacalność, jest możliwość amortyzacji firmowej mikroelektrowni fotowoltaicznej do wysokości 25% poniesionych kosztów. Taka amortyzacja kosztów, odpisana od podstawy opodatkowania znacznie skraca okres zwrotu inwestycji.

 

Rata leasingu niższa niż Twój obecny rachunek za prąd

Wysokość inwestycji firmy w fotowoltaikę jest bezpośrednio uzależniona od jej zapotrzebowania energetycznego, ale nawet w przypadku przedsiębiorstw relatywnie małych trzeba zakładać koszty rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. To kwota, na którą każdy przedsiębiorca może sobie pozwolić, gdyż wiele banków oferuje możliwość leasingu instalacji fotowoltaicznej. W efekcie takiego finansowania inwestycji generowane oszczędności są na tyle duże, że często miesięczna rata leasingowa jest znacznie niższa, niż dotychczasowe rachunki za prąd.
 

Firmy są prosumentami!

Od 28 sierpnia 2019 roku obowiązują nowe, bardzo korzystne dla przedsiębiorców regulacje prawne, dzięki którym podmioty gospodarcze posiadające własne instalacje fotowoltaiczne mogą magazynować nadwyżki energii elektrycznej w sieci dystrybucyjnej na zasadach identycznych jak gospodarstwa domowe.

 

Zatrzymaj podwyżki cen prądu!

Z uwagi na to, że ceny prądu dla przedsiębiorców nie są kontrolowane przez URE, ich wysokość z roku na rok wzrasta – o skali problemu najlepiej świadczą prognozy, według których firmy mogą spodziewać się podwyżek o kolejne kilkadziesiąt procent w najbliższych latach. W dłuższej perspektywie czasowej cena energii z fotowoltaiki jest natomiast znacznie niższa i będzie wciąż spadać, ponieważ raz stworzona instalacja nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych, a technologie pozyskiwania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych są nieustannie rozwijane. Fotowoltaika pozwala więc firmom w praktyce pozbyć się rachunków za energię elektryczną lub zatrzymać wzrost cen prądu i cieszyć się tanią, ekologiczną energią.

 

Zacznij oszczędzać już dziś

Produkuj prąd na bieżące potrzeby, nadwyżki magazynuj w sieci energetycznej i odbieraj po zachodzie słońca! Teraz jeszcze taniej dzięki uldze podatkowej!

 

 


 

 

Centrala w Lublinie:

Adres: ul. Willowa 18, 20-819 Lublin

Telefon: 535 070 770

Kontakt w sprawie dotacji "Mój Prąd": 508 790 982

E-mail: [email protected]

www.syntezaoze.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze