Fotowoltaika, pompa ciepła, rekuperacja

  • 03.08.2020, 12:22 (aktualizacja 03.08.2020, 12:49)
Fotowoltaika, pompa ciepła, rekuperacja

Pompy ciepła
Pompa ciepła to urządzenie, które pobiera energię cieplną z otoczenia budynku (powietrza, gruntu lub wody) i oddaje ją do instalacji c.o. W ten sposób pozyskuje czystą, ekologiczną energię przy niewielkich kosztach (energii elektrycznej służącej do zasilenia sprężarki). Jest ona wykorzystywana do ogrzewania budynku, wody użytkowej, a także do chłodzenia pomieszczeń w czasie upałów.
Pompy ciepla dzielą się na różne rodzaje. Pierwszym z nich jest pompa ciepła powietrze-woda, która pobiera energię z powietrza na zewnątrz za pomocą czynnika i po sprężeniu go wykorzystuje ciepło do podgrzewania wody grzewczej i c.w.u. Drugi rodzaj, czyli pompa ciepła gruntowa (typu solanka-woda), jako źródło ciepła wykorzystuje energię z gruntu. Taka pompa ciepla jest bardzo wydajna i może stanowić jedyne źródło ogrzewania nieruchomości.


Rekuperacja
Nowy system wentylacji pomieszczeń mieszkalnych zapobiega przedostawaniu się kurzu i pyłków do domu, jednocześnie odprowadzając dwutlenek węgla i wilgoć na zewnątrz.
Wywiewane powietrze przepływa przez wymiennik, w którym ciepło w nim zawarte jest przenoszone do napływającego, zewnętrznego powietrza, przy czym oba strumienie powietrza nie mieszają się ze sobą.
Zewnętrzne powietrze podgrzane w ten sposób napływa do pokojów dziennych i sypialni.


Fotovoltaika

  Instalacja fotowoltaiczna wytwarzająca prąd na potrzeby domowników.
Nadmiar wyprodukowanej energii można oddać do sieci, żeby potem odebrać w miesiącach zimowych (net-metering).

Dzięki wyselekcjonowanym komponentom, moduły fotowoltaiczne  zapewniają wydajną, długą i niezawodną pracę. Zaprojektowane i przetestowane pod kątem wysokiej
kompatybilności z innymi komponentami, zapewniają łatwą instalacją i wydajną pracę urządzenia przez lata.
Główne korzyści dla Ciebie:

Niższe rachunki za energię elektryczną- energia elektryczna wytwarzana z energii słonecznej może być zużywana na miejscu na własne potrzeby.
Każda zużyta kilowatogodzina tej energii elektrycznej chroni użytkownika końcowego przed koniecznością zakupu energii elektrycznej od swojego
dostawcy. Im wyżej wzrastają koszty energii elektrycznej, tym większa wartość instalacji fotowoltaicznej.
Wzrost wartości nieruchomości- instalacja fotowoltaiczna na dachu zwiększa wartość sprzedawanej lub wynajmowanej nieruchomości. Zwłaszcza
przy sprzedaży, wartość samej instalacji fotowoltaicznej nie jestjedynym aspektem branym pod uwagę – uwzględniane są również spodziewane przychody z produkcji energii.
Bezgłośne wytwarzanie energii- proces zamiany energii słonecznej na energię elektryczną jest całkowicie bezgłośny – odległy od tego w sektorze energii nieodnawialnej.
Ochrona środowiska- dzięki instalacji fotowoltaicznej ludzie mogą przyczynić się do ochrony środowiska, dzięki czemu konwencjonalne elektrownie węglowe i jądrowe będą stopniowo wycofywane.
Niskie koszty eksploatacji- instalacja fotowoltaiczna produkuje energię elektryczną w pełni automatycznie. Wysoka niezawodność i długa żywotność zapewniają bezawaryjne i prawie bezobsługowe działanie.

 

 

ul. Diamentowa 5
20-447 Lublin

tel: 81 745 38 22
fax: 81 749 88 03

e-mail: biuro@hydrobud-lublin.pl

www.hydrobud-lublin.pl

 

html_html_3

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe