Kotły peletowe o podwyższonym standardzie

Kotły peletowe to obecnie najpopularniejsze urządzenia na paliwa stałe. Poza modelami posiadającymi 5 klasę i EcoDesign ofertę uzupełniają urządzenia kwalifikujące się do dofinansowania z Programu Czyste Powietrze. Kotły SAS BIO COMPACT PLUS i SAS BIO EFEKT PLUS wpisane są na listę ZUM charkteryzują się obniżoną emisją pyłów PM ≤20 mg/m3. Wyposażone są w sprawdzony od lat na rynku palnik peletowy MultiFlame.
Charakterystyczną cechą palnika jest automatyczne, wysokoefektywne, samooczyszczające się palenisko spalające dokładnie taką porcję paliwa, jaka jest niezbędna do uzyskania zadanej przez użytkownika temperatury na sterowniku. Bezpieczny transport biomasy możliwy jest dzięki mechanizmowi dwóch ślimaków, rozdzielonych kanałem przesypowym, co uniemożliwia cofnięcie płomienia do zasobnika. Ruch podajników ślimakowych odbywa się przy pomocy kół zębatych napędzanych łańcuchem za pośrednictwem motoreduktora. Kotły wyposażone są w zaawansowany technologicznie kolorowy, dotykowy sterownik TECH ST-555P z obsługą 2 zaworów, 4 pomp i Ethernetem w standardzie. Sterować kotłem można poprzez stronę www.emodul.pl oraz aplikację na telefon umożliwiającą pełen, darmowy dostęp do parametrów i ustawień sterownika.
Kotły zasypowe także do dotacji

Innym rozwiązaniem wykorzystującym paliwo stałe są kotły na zgazowanie drewna VARMO PLUS o podwyższonym standardzie dzięki obniżeniu emisji pyłów - PM ≤20 mg/m3 mogą być dotowane z Programu Czyste Powietrze. Występują w mocach 10, 15, 20 i 25 kW. Kotły SAS VARMO PLUS przeznaczone są do pracy z mocą nominalną, dlatego wymagają podłączenia zbiornika akumulacyjnego np. z serii SAS BST. Zadaniem zbiorników akumulacyjnych jest magazynowanie okresowego nadmiaru energii, w sytuacji zmiennego zapotrzebowania na ciepło dla potrzeb grzewczych. Dodatkowo zastosowanie zbiornika wpływa na pełne wykorzystanie ciepła powstającego procesie spalania, kocioł pracujący z mocą nominalną uzyskuje najwyższą sprawność przy zachowaniu emisji zanieczyszczeń na poziomie poniżej dopuszczalnych wartości określonych przepisami. Wytworzona w kotle energia podczas procesu spalania paliwa zostaje stopniowo przekazana za pośrednictwem czynnika grzewczego do izolowanego zbiornika akumulacyjnego. Może ona zostać wykorzystana w późniejszym okresie w miarę wzrostu zapotrzebowania na ciepło na cele centralnego ogrzewania czy ciepłej wody użytkowej. W ofercie znajduja się zbiorniki buforowe przeznaczone dla każdej mocy kotły VARMO PLUS.
Nowym modelem na zgazowanie drewna jest kocioł GREEN PLUS dostępny w mocach 15 i 23 kW o wysokiej sprawności ponad 90% i podwyższonym standardzie ( obnizona emisja pyłów- PM ≤20 mg/m3 ). Wielkim atutem tej konstrukcji jest jedna z największych na rynku komór załadowczych umożliwiająca spalanie polan o długości 50 cm. Uniwersalna konstrukcja drzwiczek pozwala na zmianę kierunku otwierania drzwiczek, co bywa istotne na etapie montażu kotła. Kocioł ten jest dostępny także w wersji dwupaliwowej na zgazowanie drewna i do automatycznego spalania peletu – BIO GREEN PLUS.
Więcej o ekologicznych urządzeniach grzewczych na: www.sas.busko.pl

ZMK SAS Sp. z o.o.
Owczary, ul. Przemysłowa 3,
28-100 Busko-Zdrój
tel. +48 41 378 46 19
www.facebook.com/zmksas
[email protected]
Napisz komentarz
Komentarze