Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 kwietnia 2024 20:39

Jak ogrodzić posesję?

Jak ogrodzić posesję, aby skutecznie chronić działkę, dom i jego mieszkańców, a zarazem zadbać o estetykę ogrodzenia i jego funkcjonalność? Odpowiedź na to pytanie ułatwia uwzględnienie kilku istotnych czynników, takich jak usytuowanie i kształt działki oraz jej zagospodarowanie.
jak-ogrodzic-posesje

Autor: Wiśniowski

Front posesji to miejsce, które musi gwarantować bezpieczeństwo całej działce, a równocześnie być jej wizytówką. Dlatego też umieszcza się tam zazwyczaj ogrodzenie segmentowe, które spełniają obie te funkcje. Boki i tył posesji nie są tak widocznymi przestrzeniami, dlatego nie ma potrzeby – ze względów ekonomicznych i estetycznych – by również tam decydować się na zamontowanie identycznego rozwiązania. Na posesji stoi gotowy dom, powoli rozrasta się ogród. Działka jednak wciąż nie jest ogrodzona. Warto – bez względu na miejsce, w którym się ona znajduje – pomyśleć o fizycznej ochronie tego obszaru. Nieważne czy inwestor chce odgrodzić się od chodnika, drogi, dzikich zwierząt czy od sąsiadów – ważne, by ochrona była trwała.

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW O PODOBNEJ TEMATYCE ZNAJDZIESZ W DZIALE OGRÓD I OTOCZENIE

Popularne jest wstępne grodzenie jedynie frontu działki za pomocą ogrodzenia posesyjnego, które uzupełnia się dopiero po latach kolejnymi jego fragmentami na bokach i w tyłach. Czy jednak takie rozwiązanie jest wystarczająco praktyczne?



Czy wiesz, że…

za pomocą ogrodzenia możesz zdecydować o poziomie prywatności na Twojej posesji? Wzory bez prześwitów to najwyższy poziom ochrony, natomiast ażurowe otwierają Twój ogród na otoczenie.


 

Mutlibox - wiele funkcji w jednym produkcie

MultiBox to wyjątkowy słup ogrodzeniowy, bo ze skrzynką na przesyłki pocztowe i kurierskie. Dostępny jest w trzech wariantach:

  • z podświetleniem LED,
  • możliwością montażu numeru domu, 
  • z większą ilością wlotów – opcja opracowana z myślą o budownictwie wielorodzinnym.

 

Wszystkie elementy są odporne na czynniki atmosferyczne i nie wymagają konserwacji.


 

Jak ogrodzić posesję? Wybieramy bramę: przesuwna, skrzydłowa czy składana?

Wybór bramy wjazdowej to nie tylko kwestia estetyki. Wpływa też na codzienny komfort życia i nasze bezpieczeństwo. Przy podejmowaniu takiej decyzji zawsze trzeba brać pod uwagę również kształt posesji i to, jak została zabudowana. Bramy przesuwne, skrzydłowe i składane to pozornie bardzo podobne rozwiązania, ale ich charakterystyka sprawia, że w niektórych konfiguracjach sprawdzą się szczególnie dobrze.

Zacznijmy od samonośnych bram przesuwnych. Nie wymagają montowania jakichkolwiek elementów w świetle bramy – to skraca czas montażu i pozwala na jej użytkowanie również na nieutwardzonych terenach. Pracują bez zakłóceń w przypadku dużych opadów śniegu (wjazdy z bramami skrzydłowymi muszą być często odśnieżane, by śnieg nie utrudniał pracy napędu). Równocześnie wymagają sporo miejsca na tzw. skrzydło, dlatego nie sprawdzą się na wąskich działkach.

jak-ogrodzic-posesje-bramy

Bramy skrzydłowe będą odpowiednie dla posesji, które nie są wystarczająco szerokie do montażu bramy przesuwnej. Równocześnie wymagają więcej przestrzeni na podjeździe – otwierają się najczęściej w stronę posesji, więc między ogrodzeniem a garażem musi zostać odpowiednia ilość miejsca. To najbardziej klasyczne rozwiązanie dla posesji. Dlaczego powinieneś wybrać bramę skrzydłową? Skrzydło lub skrzydła takiej bramy nie potrzebują sporych przestrzeni bocznej – doskonale sprawdzą się na wąskich i długich działkach lub w ogrodzeniach, które nie mogą być montowane w linii prostej.

Niektóre działki są jednak zarówno krótkie, jak i wąskie. Z tego powodu nie da się zamontować na nich bramy przesuwnej lub skrzydłowej. Rozwiązaniem dla tego rodzaju przestrzeni jest brama posesyjna składana. Może być produkowana w pełnym zakresie szerokości od 3 do nawet 6 metrów. Dzięki unikalnej konstrukcji zajmuje mniej miejsca niż bramy dwuskrzydłowe i otwiera się niemal dwukrotnie szybciej.

Materiał udostępniony przez firmę BUD-BRAM Salon Partnerski marki Wiśniowski w Lublinie


 


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze